"
I give my life to the cause.




KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
Konto specjalne
Konto specjalne
Belgrave
Belgrave

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



coś nie tak? daj nam znać!

Coś nie działa, gdzieś jest jakiś błąd, a może masz jakąś uwagę lub masz jakąś propozycję? Wszystko to możesz napisać właśnie tutaj i mieć pewność, że Twoja wiadomość na pewno zostanie zauważona przez administrację!



Powrót do góry Go down
Sro 12 Sie 2020 - 19:34
Bractwo
Bractwo
Hayden Seigner
Hayden Seigner

DODATKOWE INFO :
I see us written in the stars

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Propozycja nie do odrzucenia. Może dałoby się wprowadzić opcję wymiany PA na PN? Na przykład 10/20 lub 30 PA to 1 PN.
Powrót do góry Go down
Nie 16 Sie 2020 - 13:16
Bractwo
Bractwo
Hayden Seigner
Hayden Seigner

DODATKOWE INFO :
I see us written in the stars

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Znów z pytaniem odnośnie umiejętności. Jak zapatrujecie się na możliwość nauki fabularnej? W sensie na przykład... załóżmy, że moja postać ma mistrza w rzucaniu zaklęciami i mogłaby uczyć kogoś kto ma poziom niżej żeby podbić mu umiejętność. Tak samo z tymi umiejętnościami jak walka bronią białą czy coś... Oczywiście byłyby jakieś sensowne ograniczenia.

Takie coś mogłoby też urozmaicić grę, bo np z chęcią posłałbym Haydena na naukę walki w ręcz i rozgrywając taki wątek bym się uczył ale nic by z tego nie wynikało, bo nie miałbym w Informatorze żadnej nowej umiejętności pomimo tego, że fabularnie się jej uczyłem. MG mógłby to później zatwierdzić, taką moją grę, i powiedzieć w ostatnim poście że np. Otrzymujesz umiejętność walka wręcz na poziomie Nowicjusz. Ilość punktów nauki zdobyta to np 3. I te punkty przeznaczam na tę walkę.

Nie wiem, czy ja to jasno napisałem xD
Powrót do góry Go down
Pon 17 Sie 2020 - 11:10
Bractwo
Bractwo
Faye Blackthorn
Faye Blackthorn

DODATKOWE INFO :
sippin' wine in my free time

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Hayden Seigner napisał:
Znów z pytaniem odnośnie umiejętności. Jak zapatrujecie się na możliwość nauki fabularnej? W sensie na przykład... załóżmy, że moja postać ma mistrza w rzucaniu zaklęciami i mogłaby uczyć kogoś kto ma poziom niżej żeby podbić mu umiejętność. Tak samo z tymi umiejętnościami jak walka bronią białą czy coś...  Oczywiście byłyby jakieś sensowne ograniczenia.

Takie coś mogłoby też urozmaicić grę, bo np z chęcią posłałbym Haydena na naukę walki w ręcz i rozgrywając taki wątek bym się uczył ale nic by z tego nie wynikało, bo nie miałbym w Informatorze żadnej nowej umiejętności pomimo tego, że fabularnie się jej uczyłem. MG mógłby to później zatwierdzić, taką moją grę, i powiedzieć w ostatnim poście że np. Otrzymujesz umiejętność walka wręcz na poziomie Nowicjusz. Ilość punktów nauki zdobyta to np 3. I te punkty przeznaczam na tę walkę.

Nie wiem, czy ja to jasno napisałem xD

Wszystko jasne, już wszystko ustalamy i postaramy się niedługo wprowadzić. Czekajcie cierpliwe i będzie można rozwijać umiejętności też fabularnie! KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ 1238286346
Powrót do góry Go down
Wto 18 Sie 2020 - 20:57
Rycerze
Rycerze
Hayley Anderson
Hayley Anderson

DODATKOWE INFO :
Lost forever, nine by nineteen.

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Propozycja na organizację szkolną:

• Attorneys of the Earth

Organizacja studencka zrzeszająca studentów, którym zależy na ochronie ziemi i uświadamianiu innych o obecnych problemach ekologicznych. Dzięki pomocy najwyższych organów na uczelni, często organizują różne przedsięwzięcia jak jedno z najbardziej popularnych wydarzeń "Dark Night", gdzie przez całą noc jest odcinany prąd w większości części kampusu na całą noc, zostaje tylko tam gdzie jest konieczny (oświetlanie ścieżek ewakuacyjnych, lodówki etc.) Wszystko w ramach oszczędzania energii (i wkurzenia połowy ludzi, którzy nie mogą sobie wysuszyć włosów ani naładować telefonu). A to tylko jedna akcji pro-eko jakie organizują.
Powrót do góry Go down
Sro 19 Sie 2020 - 18:43
Gość

Gość

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Mamy na forum trzy dialekty zaklęć, łacina, gaelicki oraz hebrajski, a tymczasem w spisie zaklęć nie ma informacji o tym w jakim dialekcie posługujemy się danym zaklęciem. Jest informacja, że większość jest po łacinie, ale moim zdaniem nie jest to wystarczające, bo jaki jest sens pakować punkty w inne dialekty, jeżeli wystarczy pompowanie wszystkiego w łacinę?
Powrót do góry Go down
Czw 20 Sie 2020 - 9:42
Bractwo
Bractwo
Faye Blackthorn
Faye Blackthorn

DODATKOWE INFO :
sippin' wine in my free time

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Gawain Stradlin napisał:
Mamy na forum trzy dialekty zaklęć, łacina, gaelicki oraz hebrajski, a tymczasem w spisie zaklęć nie ma informacji o tym w jakim dialekcie posługujemy się danym zaklęciem. Jest informacja, że większość jest po łacinie, ale moim zdaniem nie jest to wystarczające, bo jaki jest sens pakować punkty w inne dialekty, jeżeli wystarczy pompowanie wszystkiego w łacinę?

Spieszę z odpowiedzią: no więc tak, języki nie są przydatne jedynie do odczytywania zaklęć. Na forum rzucając zaklęcia i inkantacje korzystamy z umiejętności "Rzucanie zaklęć". Umiejętności "Łacina", "Gaelicki" i "Hebrajski" będą przydatne nie tylko do odczytywania nowych inkantacji w zaklęciach, ale także podczas eventów i zdobywania artefaktów, opisów nowych eliksirów czy innych dokumentów, w których potrzebne są dane języki do ich prawidłowego odczytania.
Jeśli jest taka potrzeba dopiszemy w jakim języku są dane inkantacje. Dajcie znać!

@Hayley Anderson - organizacja dopisana i Fajka do niej też! Cool
Powrót do góry Go down
Pon 24 Sie 2020 - 21:31
Bractwo
Bractwo
Annabelle Wilcox
Annabelle Wilcox

DODATKOWE INFO :
Devil in a black dress

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Cześć... Wiem, że nie bywam tu zbyt często i nie udzielam się na sb już w zasadzie wcale. Odkąd forum się tworzyło, zaznaczałam administracji, że częściej siedzę na discordzie, niż na forumowych czatach. I duża część graczy PBFów, również tak robi. Większość z nas pracuje albo chodzi na zajęcia uczelniane i raczej rzadko kto ma przy sobie laptopa cały dzień, a nie oszukujmy się forumpolish nie ma najlepszej wersji mobilnej strony, no i nie posiada ona czatu,. xD Więc jak się chce wejść z telefonu na czat, to trzeba wejść na normalną wersję, która nie jest dostosowana do ekranów smartfonów. Ciągle coś wyskakuje i zasłania, a także wywala z czatu co X czasu, itd.

Dlatego chciałam wyjść z prośbą o forumowego discorda dla graczy, żeby ci co są przyspawani do swoich telefonów też mogli uczestniczyć w życiu forum. Szczerze mówiąc przypominam sobie o Belgrave tylko, jak Faye i spółka pogonią mnie na disco do odpisu, a potem zaraz znikam i nie wchodzę dopóki wszyscy nie odpiszą.

Administracjo - założenie discorda nie oznacza rezygnacji z czatu. Obecnie są dwie opcje, które pozwalają na posiadanie serwera discordowego i czatboxa.
Opcja 1: TitanBot - wtyczka, która zapewnia modyfikowalne okno discordowe, gdzie można pisać z poziomu forum i nie trzeba mieć konta na discordzie, żeby go używać.
Opcja 2: AtarashiiSync - kolejny bot, tylko ten dla odmiany łączy wbudowany czat forumowy z discordem. Wiadomości z czatu pojawiają się na discordzie i z discorda na czacie. Tym bardziej nie trzeba mieć konta na discordzie, żeby to rozwiązanie działało.
Do tego ekipa Atarashii zamieściła dokładną instrukcję, jak zainstalować Synca krok po kroku i można też się dogadać z twórcą rozwiązania o pomoc.

Dodatkowo apeluję o ruszenie z reklamą forum, gdzie się da. Jednak trochę graczy ubyło, MG za aktywny też nie jest. A myślę, że Belgrave jest na tyle fajnym tworem, że jednak warto zrobić coś, żeby nie umarło. Very Happy
Powrót do góry Go down
Wto 6 Paź 2020 - 13:49
Bractwo
Bractwo
Hayden Seigner
Hayden Seigner

DODATKOWE INFO :
I see us written in the stars

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Moim zdaniem integracja czatu z discordem nie jest potrzebna. Kto chce może się tam zgadać i pisać. Z doświadczenia wiem jednak, że discord wielokrotnie zabijał fora, bo ludzie zamiast pisać na forum, to woleli gadać właśnie na discordzie, ale to jest tylko moja opinia.
Co do aktywności MG, to radzę popatrzeć na to, gdzie ten MG pisze i że jednak jest dość aktywny. Jego nieobecność w niektórych rozgrywkach może wynika z tego, w jakim tempie te rozgrywki są prowadzone? W końcu nie można co dwa-trzy posty wymagać postu od MG. Z resztą była impreza, gdzie ten MG się udzielał, teraz jest gra w barze również z MG, który trochę tam namieszał. W "Kto zagra" pojawiło się ogłoszenie od MG właśnie. Z resztą rozgrywki powinny być prowadzone przez graczy, a MG powinien wkraczać w najważniejszych momentach, gdzie albo dostaje się jakieś wskazówki, albo dostaje po kościach, tylko że najpierw trzeba coś zrobić, co pozwoli MG wkroczyć, tak jak na przykład w mojej misji, gdzie korzystamy z Nekrofonu. Logiczne że nie wymyślimy sobie sami, co powie nieboszczyk, więc MG musi wkroczyć.

Co do reklamy się zgadzam, bardzo by się przydała wszędzie, gdzie tylko można, ale nie będę ukrywać, że skromniejsze grono graczy jest moim zdaniem nie takie złe.
Powrót do góry Go down
Wto 6 Paź 2020 - 14:20
Bractwo
Bractwo
Annabelle Wilcox
Annabelle Wilcox

DODATKOWE INFO :
Devil in a black dress

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Okej, okej. To z MG wycofuję :< Not cool z mojej strony.

Ale zwalanie winy na Discorda, że pbfy umierają też jest nie w porządku. Bo to nie jest wina aplikacji, a podejścia użytkowników, że siedzą tylko tam zamiast pisać posty. Większość czasu spędzam w pracy, gdzie nie mam czasu na czekanie, aż mi się forum załaduje, a chciałabym móc rzucić cześć i pogadać przez te kilka minut. Zintegrowanie discorda z czatem, ani nie powoduje zniknięcia czatu, ani dominacji disco nad forum. Po prostu pozwala tym ludziom na integrację z innymi, gdy mają tylko telefon pod ręką. A forumpolish nie jest najbardziej responsywną platformą pod telefony.
Powrót do góry Go down
Wto 6 Paź 2020 - 14:32
Bractwo
Bractwo
Hayden Seigner
Hayden Seigner

DODATKOWE INFO :
I see us written in the stars

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Ogólnie to wydaje mi się, że na discordzie szybko zrobi się grupka osób, która wyjdzie z jakąś prywatą i zaczną gadać o sobie. Przyznam się szczerze, że podoba mi się, że sprawy forum zostają na forum, a jeśli chce się z kimś pogadać, to można tą osobę wyczaić na discordzie i zagadać. Można sobie tam zebrać swoją grupę i założyć wspólny kanał czy co to tam jest. Wiem jak to wygląda na innych forumowych kanałach i nie mam przyjemnych skojarzeń, jeśli chodzi o discordy forumowe.

Ja obecnie też większość swojego czasu siedzę w laboratorium, gdzie również nie mam możliwości korzystania z laptopa (nie mówiąc już o telefonie, który jest chyba jeszcze większym no-no zwłaszcza w czasach pandemii), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjść na forum wieczorem albo wtedy, kiedy ma się więcej czasu i dostęp do laptopa.

A co do forumowego czatu, to aż sprawdziłem i ja nie mam z nim najmniejszych problemów na telefonie, więc nie wiem, skąd te problemy mogą wynikać... :/
Powrót do góry Go down
Wto 6 Paź 2020 - 14:47
Rycerze
Rycerze
Hayley Anderson
Hayley Anderson

DODATKOWE INFO :
Lost forever, nine by nineteen.

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Hayden Seigner napisał:
Z doświadczenia wiem jednak, że discord wielokrotnie zabijał fora, bo ludzie zamiast pisać na forum, to woleli gadać właśnie na discordzie, ale to jest tylko moja opinia.

Ludzie zabijają fora, nie discord.
A jak ludzie będą chcieli wyjechać z prywatą i pisać o sobie to believe me, będą to robić nawet na chacie.
A patrząc na aktywność na forumowym chacie to większość dni powiewa tam trupem i pustką. Ktoś napisze hej, ktoś za 15 minut odpowie hej i obie osoby pójdą sobie. Ostatnio widziałam, że coś to się tam ruszyło, no ale to i tak są rozmowy okazyjne, jak jakimś cudem jak się spotkało pięć osób na krzyż.
99% czasu spędzam na telefonie, na forum wbijam dopiero z komputera jak chce napisać posty, a korzystanie z czatu forumowego na telefonie to zmora. Forum nie umrze od tego, że ludzie będą używać discorda zamiast chatu, ale może umrzeć od tego, że userzy nie mają ze sobą wygodnej formy rozmowy między sobą. Tak tak, można samemu złapać się na discordzie... ale czy nie wiele łatwiej by było, żebym z telefonu wygodnie mogłabym sobie z wami podyskutować o czymś, niż wbijać na forum z telefonu i po 20 sekundach zapomnieć, że jestem wgl na forum i z kimś pisałam, bo przerzucanie zakładek, brak powiadomień, że ktoś coś napisał na chacie et cetera.
Discord to jest już taka podstawa do forum, że wgl powinien być od początku. Nie wiem czemu go nie ma i nie wiem czemu administracja jest tak diabelnie przeciwna. Czy to Titan, czy Atarashii czy po prostu link do discorda - sądzę, że więcej osób by się zainteresowało forum. Patrząc jak działają inne fora, ludzie potrafią po prostu wbić na discord, zobaczyć jaka jest atmosfera i dopiero wtedy zdecydować się na granie, a tu jak zarejestruje się na forum i wbije na chat to może równie dobrze odpalić sobie cricket sound mp3 i tyle samo się dowie. :v
Ktoś nie korzystać z discorda? Jego sprawa, nie musi. Sądzę jednak, że byłoby to dobre dla forum i wygodniejsze dla większości użytkowników.

Za jakieś zaplątanie i brak ładu przepraszam, dalej jestem trochę chora z lekką gorączką, dalej mogę pisać chaotycznie Smile
Powrót do góry Go down
Wto 6 Paź 2020 - 15:10
Bractwo
Bractwo
Faye Blackthorn
Faye Blackthorn

DODATKOWE INFO :
sippin' wine in my free time

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Administracja jest odrobinę podzielona jeśli chodzi o ten nieszczęsny Discord. Mistrza Gry sobie wszyscy miło wyjaśniliśmy, a my możemy Wam już teraz powiedzieć, że szykujemy już kolejne niespodzianki i atrakcje, więc nudno na pewno nie będzie!
Ruszyłyśmy także z większą reklamą forum, co do której jeśli macie pomysły lub miejsca do polecenia - piszcie, chętnie je przyjmiemy!
Wracając do Discorda, postanowiłyśmy pójść na kompromis i założyć nasz forumowy discord na próbę. Jeśli aktywność tam pozostanie na takim samym poziomie jak na forum i nie wpłynie to na jakość gier prowadzonych na forum, kanał zostanie. Jeśli jednak nie zmieni to dużo w aktywności użytkowników pozostaniemy przy czacie. Niedługo wrzucimy zaproszenie do kanału! Cool
Powrót do góry Go down
Sro 7 Paź 2020 - 2:01

Sponsored content

KONTAKT Z ADMINISTRACJĄ Empty



Powrót do góry Go down
 Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 

Strona 1 z 1


Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
-

Forum stworzone na podstawie serialu The Order - opisy uniwersum zostały opracowane z wykorzystaniem informacji z serialu. Styl oraz grafika są dziełem administracji. Część kodów na forum jest zaczerpnięta ze stron CCCrush + Terrible.